Stomatologia dziecięca

Stomatolog dziecięcy - Eurodent Poznań

W gabinecie Eurodent dbamy o pacjentów w każdym wieku. Zależy nam, aby nasi najmłodsi mieli nie tylko zdrowe zęby ale również świadomość, jak ważne są prawidłowe nawyki higienizacyjne i dbanie o zdrowie jamy ustnej. Proponujemy wizyty adaptacyjne, lecznicze, pielęgnacyjne i instruktażowe. Dokładamy wszelkich starań, aby każde dziecko miało z nami miłe wspomnienia.

Próchnica butelkowa - zapobieganie i leczenie w Eurodent Poznań

Próchnica u dzieci to choroba niezwykle poważna. Zaniedbanie stanu zębów naszych najmłodszych może prowadzić nie tylko do rozprzestrzeniania się próchnicy zębów mlecznych ale w konsekwencji do powstawania między innymi wad ortodontycznych i późniejszych problemów z zębami stałymi. Nasi specjaliści starają się przekonać małych pacjentów, że prawidłowe i regularne nawyki higieniczne oraz badania kontrolne są niezwykle ważne. Zapraszamy na wizyty mamy w ciąży, które nauczymy jak zapobiegać próchnicy butelkowej oraz jak skutecznie motywować dzieci do dbania o zdrowie jamy ustnej. Zaawansowane stadia próchnicy zębów mlecznych wymagają współdziałania stomatologów w zakresie różnych dziedzin. W naszym gabinecie staramy się przybliżyć zarówno rodzicom jak i dzieciom jakie mogą być początki próchnicy u dziecka. Wyjaśniamy i instruujemy co zrobić jak boli ząb. Jesteśmy w stanie doradzić również co na ból zęba u dziecka będzie najskuteczniejsze. Staramy się przekonać dzieciaki, że dbanie o zęby nie jest ani trudne ani nudne.

Dentysta dla dzieci w Eurodencie

Nasi lekarze starają się, by plan profilaktyki i leczenia dobierać bardzo indywidualnie. Zdajemy sobie sprawę, że niektóre dzieci potrzebują kilku wizyt adaptacyjnych, podczas gdy inne już na pierwszej wizycie będą gotowe leczyć próchnicę na mleczakach. Oferujemy Państwu również usługi profilaktyczne z zakresu stomatologii dziecięcej takie jak usunięcie u dziecka kamienia nazębnego, oczyszczanie zębów z osadów, lakierowanie zębów fluorem czy lakowanie głębokich bruzd w zębach mlecznych i stałych. W przypadku próchnicy zębów mlecznych oferujemy dla dzieci kolorowe wypełnienia oraz inne wysokiej klasy materiały wypełnieniowe i opatrunkowe. Zależy nam, aby Państwa dzieci wyrosły na świadomych pacjentów, dlatego zachęcamy do regularnych wizyt w naszym gabinecie. Na etapie uzębienia mlecznego i mieszanego warto takie badania kontrolne przeprowadzać co 3-4 miesiące. Warto przyjść do nas nie tylko wtedy gdy w nocy u dziecka pojawi się ból zęba lub gdy zepsute zęby u dziecka będą powodować problemy przy jedzeniu. Oferujemy szeroki zakres usług profilaktycznych, które z pewnością sprawią, że młody pacjent zaznajomi się z gabinetem a wizyty w przyjaznej atmosferze będą przebiegać bez niepotrzebnego stresu.

Zepsute zęby u dziecka

Problem próchnicy u dzieci jest bardzo duży. Niestety większość młodych pacjentów trafia do gabinetu stomatologicznego za późno. Zachęcamy aby przyprowadzać swoje pociechy nie tylko gdy zauważą Państwo próchnicę na mleczakach lub gdy nocny ból zęba u dziecka nie pozwala spać. W gabinecie Eurodent wierzmy, że w obecnych czasach dentysta dla dzieci musi przede wszystkim budzić zaufanie zarówno rodziców jak i ich pociech. Dlatego właśnie zachęcamy Państwa do odbycia wizyt adaptacyjnych zaczynając od 6 msc życia, z regularnością co kilka miesięcy. Przez ten czas rozwijający się młody człowiek będzie miał szansę zapoznać się z nami i przyzwyczaić do podstawowych zabiegów takich jak usunięcie kamienia nazębnego u dziecka czy profesjonalnej profilaktyki fluorkowej. Próchnica u dziecka rozwija się bardzo szybko. W krótkim czasie, nieleczona próchnica zębów mlecznych, może doprowadzić do ich całkowitej destrukcji. Wiąże się to z koniecznością dalszego zabezpieczenia kanałów zębowych lub usunięciem zęba. Warto aby zawczasu przygotować dziecko do takich zabiegów a najlepiej wzbudzić w nim chęć wcześniejszego leczenia z przeświadczeniem, że kolorowe wypełnienie dla dzieci to również powód do dumy za odwagę.

Wędzidełko u niemowlaka i dziecka starszego

W jamie ustnej oprócz zębów i języka posiadamy tak zwane wędzidełka. Są to fałdy skórne znajdujące się pod językiem, przy wardze górnej i dolnej oraz przy policzkach. W gabinecie Eurodent pomożemy Państwu również w przypadku problemów ze zbyt krótkim wędzidełkiem u dziecka. Problem może  pojawić się już z wędzidełkiem u  niemowlaka, gdyż zbyt krótkie wędzidełko podjęzykowe lub górnej wargi, będzie wpływać negatywnie na odruch ssania i prawidłowego snu.  U starszych dzieci może to predysponować do  powstawania  wad zgryzu, problemów z prawidłowym jedzeniem i rozdrabnianiem pokarmów czy estetyką. Bardzo często  zbyt krótkie wędzidełko u dziecka będzie przyczyną problemów z mówieniem i artykulacją części głosek. Nasi specjaliści wykonują podcięcie wędzidełka u dziecka na podstawie skierowania od laryngologa, logopedy czy innego specjalisty. Staramy się, aby zabieg nie wiązał się z przykrymi doświadczeniami i wykonany była profesjonalnie i w miłej atmosferze. Przy zbyt krótkim wędzidełku u dziecka starszego jesteśmy w stanie wykonać zabieg z użyciem lasera diodowego. 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą w naszym cenniku.