Laseroterapia

Wybielanie zębów Poznań

Gabinet stomatologiczny Eurodent świadczy w Poznaniu usługi w zakresie profesjonalnegowybielania zębów. Jest to obecnie jeden z popularniejszych zabiegów dentystycznych, z którego pomocą można uatrakcyjnić wygląd, zyskując większą pewność siebie. W kulturze zachodniej osoby mogące pochwalić się pięknym i zdrowym uśmiechem są uznawane nie tylko za bardziej atrakcyjne, ale też inteligentniejsze. Dlatego procedura sprawdzi się szczególnie w przypadku pacjentów, których praca wymaga odpowiedniej prezencji.

Wskazania I przeciwwskazania do wybielania zębów

Wybielanie zębów polega na rozjaśnieniu koloru zębów oraz usunięciu przebarwień z koron wszystkich lub wybranych zębów. Ostateczny efekt wybielania jest trudny do przewidzenia, zależy od wielu czynników, a w szczególności od składu mineralnego szkliwa pacjenta, składu i lepkości śliny pacjenta, stosowanej przez pacjenta diety, przyjmowanych przez pacjenta leków, stosowanych przez pacjenta używek oraz nawyków higienicznych pacjenta. Zdarzyć się również może, że różnica w kolorze zębów przed i po wybielaniu będzie praktycznie niedostrzegalna. 

Rozjaśnienie zębów ze względów estetycznych, Usuwanie przebarwień obecnych na zębach od momentu wyrznięcia, a także pojawiających się z wiekiem. W różnym stopniu osiąga się sukces w przypadku przebarwień spowodowanych stosowaniem antybiotyków z grupy tetracyklin i brązowych przebarwień wywołanych fluorozą, Wybielanie zębów martwych, ciemnych i przebarwionych zębów, Usuwanie przebarwień spowodowanych czynnikami wrodzonymi, układowymi, metabolicznymi, farmakologicznymi, urazami, fluoroza, leczenie antybiotykami z grupy tetracyklin, choroba hemolityczna noworodków, żółtaczka, porfiria.

Przeciwwskazania do wybielania zębów:

Warunkiem dopuszczenia do wybielania są zdrowe zęby. U większości pacjentów powinno być również poprzedzone czysczeniem zębów z kamienia I osadów. Wybielanie zębów nie jest wskazane w przypadku osób, które nie ukończyły 18 roku życia, a także kobiet w ciąży I karmiących. Dodatkowym przeciwskazaniem są uszkodzenia mechaniczne I próchnicowe zębów, duża ilość wypełnień, koron, mostów szczególnie w odcinku przednim, duża nadwrażliwość zębów, zła higiena, zaburzenia w stawach skroniowożuchwowych oraz przyjmowanie silnych leków psychotropowych, przeciwpadaczkowycz czy cytostatyków. Należy pamietać, że wybieleniu ulegają tylko zęby naturalne. Wypełnienia, korony, licówki oraz mosty nie ulegną wybieleniu i konieczna będzie ich wymiana w celu ich dostosowania do barwy zębów naturalnych po ich wybieleniu. W czasie wybielania i tuż po jego zakończeniu może wystąpić przejściowa nadwrażliwość zębów na bodźce termiczne i chemiczne. Po zabiegu wybielania zębów może pojawić się tkliwość i podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Zwracamy również uwagę, że przebarwione zęby martwe wymagają odmiennego postępowania wybielającego niż wybielanie zębów nakładkowe lub gabinetowe. W czasie wybielania zębów i dwa tygodnie po jego zakończeniu należy stosować dietę złożoną z niebarwiących składników żywnościowych, a w szczególności unikać spożywania kawy, herbaty, czerwonego wina, barszczu, sosu sojowego, soków i napojów o ciemnych barwach. Należy również bezwzględnie zrezygnować z palenia tytoniu I stosować prawidłowe zabiegi higieniczne. Aby utrzymać jak najdłużej efekt wybielenia zębów należy wykonywać stomatologiczne badanie kontrolne nie żadziej niż co 6 miesięcy, regularnie usuwać złogi nazębne, dbać o higienę jamy ustnej według zaleceń lekarza, zminimalizować spożycie płynów i pokarmów zawierających barwniki. Utrzymanie efektu wybielania zależy od diety i nawyków pacjenta.

Zalety stosowania lampy Beyond

Wykorzystanie urządzenia naświetlającego przy wybielaniu uśmiechu daje natychmiastowe i długotrwałe rezultaty. Zabieg jest całkowicie bezpieczny. Lampa Beyond wykorzystuje technologię filtracji, przez co w trakcie procedury nie jest emitowane szkodliwe promieniowanie UV. Światło urządzenia nie przedostaje się do głębszych warstw struktury zębów i tym samym nie prowadzi do powstania ewentualnych ubytków czy próchnicy. 

Oprócz lampy Beyond, w naszej poznańskiej klinice przeprowadzamy również wybielanie zębów metodą nakładkową, która stosowana jest w domu pacjenta. Stomatolog na podstawie wycisków uzębienia wykonuje specjalne szyny, które wraz z żelem oraz instrukcją przekazuje pacjentowi. Zabieg nakładania szyny na zęby stosuje się na noc przez 7 do 10 dni.

Zalety:

Efekt wybielania jest natychmiastowy i długotrwały

Krótki czas trwania zabiegu

Metoda przy użyciu zmiennego światła akceleratora jest bezpieczna i niebolesna

Brak skutków ubocznych

Zabieg jest prowadzony przez stomatologa

białe zęby

Wybielanie nakładkowe to metoda jaka możemy zastosować w domu. Metoda ta wymaga wykonania profesjonalnych szyn wybielających w laboratorium. W pierwszej kolejności pobierane są wyciski zębów w celu wykonania szyn. Kolejno pacjent otrzymuje instrukcje od stomatologa jak takie szyny wybielające stosować i dodatkowo otrzymuje preparat do wybielania. Szyny wybielające należy stosować na noc od 7 do 10 dni.

Wybielanie zębów Poznań – 61 671 01 02