Laseroterapia w stomatologii w Eurodent Poznań

Laseroterapia w stomatologii

Najnowsze techniki stomatologiczne to przede wszystkim wykorzystanie nowoczesnego sprzęt o szerokim zastosowaniu. W gabinecie Eurodent stawiamy na wysoki poziom usług, dlatego oferujemy Państwu zabiegi z wykorzystaniem najnowocześniejszego laseru diodowego SMARTmPro firmy Lasotronix. Jest to sprzęt, który możemy używamy do specjalistycznej i szczegółowej diagnostyki, szeroko pojętej dezynfekcji, w chirurgii i przy leczeniu nadwrażliwości zębów.

Laserowe leczenie zębów - na co pomaga laser?

Laseroterapia w medycynie jest pojęciem bardzo szerokim. Również w stomatologii dostępne są liczne urządzenia, wykorzystujące różne długości fali, przez co mają odmienne zastosowania. W gabinecie Eurodent dysponujemy najnowszym laserem diodowym firmy Lasotronix. Jest to urządzenie działające w zakresie trzech głównych długości fal. Dlatego właśnie laser ten wykorzystujemy do różnych metod leczenia. Możemy wspomagać się nim przy wykonywaniu badania jamy ustnej i diagnozowaniu zmian na błonie śluzowej. Inna długość fali wykorzystywana jest do biostymulacji laserowej, która sprawdza się przy leczeniu szczękościsku po wyrwaniu ósemki, czy pobudzaniu tkanek do regeneracji.

Odpowiednie długości fal stosujemy do laserowego wybielania zębów, leczenia nadwrażliwości zębów, leczenia aft i opryszczek. Możliwości laseroterapii z użyciem naszego sprzętu są ogromne. Dzięki niemu oferujemy Państwu laserowe podcięcie wędzidełka, po którym nie ma konieczności zakładania szwów. Wszystkie te zabiegi są całkowicie bezbolesne, a efekty widoczne i odczuwalne są już po pierwszym zastosowaniu. Niektóre procedury, takie jak przyspieszenie gojenia dziąsła po wyrwaniu zęba, czy działanie odkażające na stany zapalne kieszeni międzyzębowych, wymagają powtórzenia zabiegu kilka razy dla uzyskania najlepszego efektu. Stymulacyjny laser diodowy to niewątpliwie przyszłość stomatologii.

Laserowe wybielanie zębów w gabinecie Eurodent

W naszym gabinecie oferujemy Państwu różne metody wybielania. Jedną z nich jest laserowe wybielanie zębów. Jest to procedura, która przeprowadzamy podczas jednej wizyty. Dzięki takiemu wybielaniu możecie oczekiwać Państwo rozjaśnienia koloru zębów od kilku do kilkunastu tonów, w zależności od wyjściowego koloru. Dzięki działaniu wiązki laserowej możemy skrócić czas kontaktu preparatu wybielającego ze szkliwem. Ma to bardzo duże znaczenie dla zmniejszenia wrażliwości pozabiegowej zębów. Cena laserowego wybielania zębów jest wyższa niż wybielania gabinetowego bez użycia lasera, ze względu na nowoczesną technologię korzystnie wpływająca na ten sposób wybielania. Efekty utrzymują się porównywalnie długo jak przy metodzie nakładkowej. Opinie o wybielaniu laserowym zębów są bardzo dobre. Głównie ze względu na krótszy czas trwania samego zabiegu oraz mniejszą nadwrażliwość zębów. Oczywiście jeżeli takowa u Państwa się pojawi, poradzimy sobie z nią również przy użyciu laseroterapii. Zwracamy też uwagę na to, by zęby przed wybielaniem były zdrowe i odpowiednio przygotowane, czyli po zabiegu profesjonalnego oczyszczania zębów z kamienia i osadów. Tak jak w przypadku metod tradycyjnych, po laserowym wybielaniu zębów również obowiązuje biała dieta.

Oprócz laserowego wybielania zębów, w naszej poznańskiej klinice przeprowadzamy również wybielanie zębów metodą nakładkową, która stosowana jest w domu pacjenta. Stomatolog na podstawie wycisków uzębienia wykonuje specjalne szyny, które wraz z żelem oraz instrukcją przekazuje pacjentowi. Zabieg nakładania szyny na zęby stosuje się na noc przez 7 do 10 dni.

Laser biostymulacyjny

Nowoczesna stomatologia w gabinecie Eurodent to nie tylko zęby. Staramy się oprócz tradycyjnego leczenia próchnicy, leczenia kanałowego czy zabiegów chirurgicznych i profilaktycznych, pomagać Państwu przy innych schorzeniach jamy ustnej. Działanie lasera diodowego polega na pobudzeniu krążenia krwi, zintensyfikowaniu wymiany międzykomórkowej i stymulacji komórek do odnowy. Dzięki temu laser biostymulacyjny przyspiesza gojenie dziąsła po wyrwaniu zęba, między innymi gojenie po wyrwaniu ósemki. Przez swoje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe ogranicza również przyczyny szczękościsku, który bardzo często utrudnia funkcjonowanie przez pierwsze dni po ekstrakcji. Szczękościsk po wyrwaniu ósemki możemy zmniejszyć dzięki laseroterapii biostymulującej. Jeżeli są dolegliwości w obrębie jamy ustnej, które utrudniają Państwu funkcjonowanie, koniecznie skontaktujcie się z naszym gabinetem.

Laseroterapia na trądzik w naszym gabinecie

Dzięki trzem różnym długościom fal,  laser diodowy SMARTmPRO wykorzystujemy również do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Zastosowanie odpowiednich preparatów, wspomaganych wiązką lasera stomatologicznego daje nam możliwość praktycznie całkowitego wyeliminowania bakterii na danym obszarze. Dzięki temu możemy wykonać skuteczne odkażanie kieszeni międzyzębowych z biostymulacją  laserową i wspomaganiem gojenia w przypadku problemów z przyzębiem w chorobach periodontologicznych. Działanie odkażające lasera w stomatologii wykorzystujemy również przy eliminacji bakterii z kanałów korzeniowych podczas leczenia endodontycznego. Wspomagająco możemy wykonać biostymulację laserową okolicy przywierzchołkowej, aby pobudzić tkanki do odnowy. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi wykonujemy w gabinecie Eurodent również laseroterapię na trądzik. Dzięki wiązce lasera współgrającej z odpowiednim fotouczulaczem, uzyskujemy likwidację bakterii powodujących zmiany z jednoczesnym odkażeniem skóry. Laser biostymulujący działa nie tylko przeciwbakteryjnie ale również biomodulacyjnie zmniejszając stan zapalny skóry i przyspieszając jej gojenie. Nasz laser diodowy z powodzeniem wykorzystujemy również w zabiegach laserowego liftingu twarzy, który jest całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny.